Yazılar

Turkcell Lifecell İşe Yarar Mı?

Turkcell Lifecell Yeni çıkan bu Turkcell ürünü bence tam bir fiyaskoydu Turkcell gibi bir şirketten bunu kimse beklemezdi. Basın toplantısı olduğu saatlerde takip ettim ancak paketleri görünce bu da boş dedim. Bir Turkcell müşterisi olarak bu ürüne geçmemin imkansız olduğunu belirtmek isterim. Fiyatlar uçuk paket içeriği ise göz boyuyor.

Paket içeriğini tek tek ele alalım (Orta Paket üzerinden değerlendirme yapacağım.)

50+7 GB internet veriyormuş 50GB yi şöyle bir bölelim.

15GB lık Dinle bölümü var bu da sadece fizy’de geçerli ben bir Apple kullanıcısı olarak Apple Music aboneliğim var ve telefona fazladan bir müzik uygulaması indirmek istemiyorum, Eğer indirecek isem de bu fizy değil Spotify olurdu Müzik paketi tüm müzik uygulamalarını desteklemeliydi benim için -15GB demek.

15GB lık İzle bölümü var ve Turcell TV+ kullanabiliyorsunuz bunun adı izle ise neden YouTube yok? veya daha da düşürüyorum az kişi kullanıyor diye Netflix neden yok? sadece Turkcell hizmetinde kullanılan bir 15GB lik kayıp daha.

15GB lık Sakla bölümü var Turkcell Lifebox uygulamasında geçerli ben aktif bir OneDrive kullanıcısıyım ve yıllık paketler alıyorum ve Lifecell kullanacağım bir de o kadar paraya kendi OneDrive uygulamasına erişemeyeceğim öyle mi? Ekle şöyle Sakla bölümüne iCloud, OneDrive gibi popüler strogeleri insanlar mutlu olsun eksi 15GB daha.

8GB lik OKU bölümü tamamen saçmalık bu senin telefonunun alanı ile alakalı bir bölüm bildiğim kadar ile Turkcell Dergilikte indirmeden dergi okunmuyor ben ayda 8GB dergi indirecek alanı nereden bulacağım? ve kaç kişi Dergilik uygulamasını 8GB lik bir veri akışı kullanacak kadar kullanıyor?

Ve Fiyaskonun bu kadarı diyeceğiniz bir 2GB ise Paylaş diyor Facebook ve Twitter için 2GB bu sadece Facebook’a yetmez iken yanında Twitter’i eklemiş, Instagram ve Whatsapp ortalıkta yok Oku bölümünde 8GB var paylaşta 2GB 😀  7GB ise fazladan veriyor bu da Instagram için zaten.

İlla böyle bir şey yapacaksanız Vodafone Pass gibi yapın para alıyorsanız hakkını verin boş saçma uygulamalara GB verip göz kandırmayın. Bu yolları kullanarak bir yere kadar kendi uygulamalarınıza müşteri çekersiniz. Hadi diyelim senin lifebox uygulamanı bedava diye kullandım sana mı güveneyim Microsofta mı? 🙁 Turkcell’in pazarlama stratejisi oldukça yanlış yönde ilerliyor bence.  Ya bak en azından şöyle yap Sınırsız internet ver de ki 15GB AKN sonra düşür 5MB/sn hızına interneti bunu alan bu paketlerden çok olmazsa bende Lifecell li olurum 🙁

Lifecell Çekim Gücü Nasıl?

Lifecell çekim gücü Turkcell servisi olduğu için aynı kalitede. Tartışmasız Türkiye’nin en kaliteli baz istasyonlarına ve çekim gücüne sahip olan Turkcell’in bir servisi.

 

Apple Telefonları yavaşlattı mı? hakkındaki yazımı okumak ister misin?

8 yorum

 1. Yılmaz Barış

  Güzel bir paket olmuş. 50+7 GB paketi dümdüz vermelerini beklemek pek gerçekçi değil.
  Turkcell “kaliteli” hizmet opsiyonu ile her zaman piyasanın üzerinde fiyatlama yapan bir marka. “En ucuz benim” demiyor demez kesinlikle. Sadece bakın verdiğiniz fiyatlara sizlere neler sunuyorum diyor.

  Rakipler bile zaten 7GB internet paketlerini “yakın” fiyatlara veriyor. Turkcell diyor ki; benim ürünlerimi kullan, ben de sana bu kadar kullanım hakkı vereyim.
  50GB’ı kendi ürünleri kullanılsın diye veriyor. Böylece fizy gibi kullanım oranı düşük kalan servislerini de hareketlendirmeye çalışıyor.

  Kullanım alışkanlıklarına göre herkesin işine yaramayabilir ama son derece ilgi çekici ve ses getiren bir paket.

  Cevapla
 2. Selman Ay

  Lifecell saçmalığının reklamlarını izlerken içimden geçirdiğim şeylerin dile gelmiş hali… Kesinlikle katılıyorum. Hayatımda gördüğüm en saçma girişim bu. Sen kocaman geçmişi olan bir markasın, müşterilerine bir şeyleri zorla yaptıramazsın. Ha ver insan gibi 15 GB her yerde kullanılabilecek internet erişimini sonra de ki ayda 100 saat fizy kullanana ertesi ay +5 GB internet hediye, ayda 50 saat BiP kullanana ertesi ay +5 GB internet hediye vs. Bak nasıl kullanıyor insanlar. İnsan kaynaklarınız beş para etmez pazarlamacıları işe alırken ne yapıyordunuz? Boşa yapılmış bir yatırım, boş yere harcanan milyar dolarlar… Yazık.

  Cevapla
 3. Ahmet Balchk

  Ben 2011 yılında Turkcell in ilk kez görücüye çıkarttığı Kendi telefonları T10 du ismi sanırım ismini bile hatırlamak istemiyorum o zaman da turkcell şube müdürü arkadaşım olduğu için onun şöyle süper telefon böyle uçan kaçan telefon demesiyle samsung galaxy s3 yerine kendime ve eşime tarifeye ek turkcell t 10 almıştım. Şiimdi nasıl Lifecel şöyle ilk böyle devrim deniyorsa o zaman o telefon için de öyle deniyordu
  Ne zaman ki 1 yıllık taahhütüm bitti arkama bile bakmadan başka operatöre geçtim.
  Sonrasında aldığım iphone 4ü 2 sene sonra aldığım fiyatın 300 lira aşağısına satabilirken bu telefonu telefoncuya 100 liraya bile satamadım..

  Kendim de 9 sene Pazarlama işinde aktif olarak çalışmış biri olarak şunu söylemeliyim ki,
  Pazarlama göz boyamak olmamalıdır,
  Hele ki Pazar Lideriyseniz pazarlamanız, şeffaf, anlaşılır ve en önemlisi müşterinin vayy be bunu tabi ki yapsa yapsa bu marka yapar diyeceği cinsten olmalıdır.

  Arkadaş haklı şimdi ben 7 gb internetime 49 TL ödüyorken ilaveten aylık 18 liraya sınırsız youtube + 18 liraya da sınırsız instagram, facebook, twitter veren operatörüme totalde 85 TL verip tabiri caizse internetin anasını ağlatıyorken her gün en az 4 saatimi internette cayır cayır geçirebiliyorken

  Neden lifecell ‘e geçeyim ?

  Athenanın şarkısı güzel bak ona diyecek lafım yok ama o da çakma olmuş

  orjinali şu linkte arkadaşlar :))

  https://www.youtube.com/watch?v=myaN5jTh79o

  Cevapla
 4. Mustafa

  Sayin Yılmaz Barış bey bu cumleleri lifecelldeki son iki saatimden yazıyorum. Bir ay önce bu saçmalığa geçme gafletinde bulundum. İki günde iki gb internet yerle bir oldu. Youtube’ta bırakın video izlemeyi uygulamayı acmayi özledim bir ayda. Hediye olarak verdiği internetler İnstagramda 10 dk geçirince bitiyor. Bir gb 10 dkda nasil biter anlamış degilim. Arka planda uygulama yenile özelliği kapalı üstelik. İnternetin sınırsız dünyası bu ise su anda geçtiğim eski tarifem olan Vodafone red 15 ne olur bilemiyorum. Hatta kara kara düşünüyorum 15 gb nasil bitirecem diye. WhatsApp Facebook messenger YouTube İzlesene powerapp Spotify karnaval İnstagram Facebook Twitter bunlar netten yemiyor. Bence turkcell internetin sınırsız dünyasından bahsederken Vodafonedan bahsetmiş. Bir daha turkcellin önünden geçmem.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir