Turkcell Lifecell Yeni çıkan bu Turkcell ürünü bence tam bir fiyaskoydu Turkcell gibi bir şirketten bunu kimse beklemezdi. Basın toplantısı olduğu saatlerde takip ettim ancak paketleri görünce bu da boş dedim. Bir Turkcell müşterisi olarak bu ürüne geçmemin imkansız olduğunu belirtmek isterim. Fiyatlar uçuk paket içeriği ise göz boyuyor.

Paket içeriğini tek tek ele alalım (Orta Paket üzerinden değerlendirme yapacağım.)

50+7 GB internet veriyormuş 50GB yi şöyle bir bölelim.

15GB lık Dinle bölümü var bu da sadece fizy’de geçerli ben bir Apple kullanıcısı olarak Apple Music aboneliğim var ve telefona fazladan bir müzik uygulaması indirmek istemiyorum, Eğer indirecek isem de bu fizy değil Spotify olurdu Müzik paketi tüm müzik uygulamalarını desteklemeliydi benim için -15GB demek.

15GB lık İzle bölümü var ve Turcell TV+ kullanabiliyorsunuz bunun adı izle ise neden YouTube yok? veya daha da düşürüyorum az kişi kullanıyor diye Netflix neden yok? sadece Turkcell hizmetinde kullanılan bir 15GB lik kayıp daha.

15GB lık Sakla bölümü var Turkcell Lifebox uygulamasında geçerli ben aktif bir OneDrive kullanıcısıyım ve yıllık paketler alıyorum ve Lifecell kullanacağım bir de o kadar paraya kendi OneDrive uygulamasına erişemeyeceğim öyle mi? Ekle şöyle Sakla bölümüne iCloud, OneDrive gibi popüler strogeleri insanlar mutlu olsun eksi 15GB daha.

8GB lik OKU bölümü tamamen saçmalık bu senin telefonunun alanı ile alakalı bir bölüm bildiğim kadar ile Turkcell Dergilikte indirmeden dergi okunmuyor ben ayda 8GB dergi indirecek alanı nereden bulacağım? ve kaç kişi Dergilik uygulamasını 8GB lik bir veri akışı kullanacak kadar kullanıyor?

Ve Fiyaskonun bu kadarı diyeceğiniz bir 2GB ise Paylaş diyor Facebook ve Twitter için 2GB bu sadece Facebook’a yetmez iken yanında Twitter’i eklemiş, Instagram ve Whatsapp ortalıkta yok Oku bölümünde 8GB var paylaşta 2GB 😀  7GB ise fazladan veriyor bu da Instagram için zaten.

İlla böyle bir şey yapacaksanız Vodafone Pass gibi yapın para alıyorsanız hakkını verin boş saçma uygulamalara GB verip göz kandırmayın. Bu yolları kullanarak bir yere kadar kendi uygulamalarınıza müşteri çekersiniz. Hadi diyelim senin lifebox uygulamanı bedava diye kullandım sana mı güveneyim Microsofta mı? 🙁 Turkcell’in pazarlama stratejisi oldukça yanlış yönde ilerliyor bence.  Ya bak en azından şöyle yap Sınırsız internet ver de ki 15GB AKN sonra düşür 5MB/sn hızına interneti bunu alan bu paketlerden çok olmazsa bende Lifecell li olurum 🙁

Lifecell Çekim Gücü Nasıl?

Lifecell çekim gücü Turkcell servisi olduğu için aynı kalitede. Tartışmasız Türkiye’nin en kaliteli baz istasyonlarına ve çekim gücüne sahip olan Turkcell’in bir servisi.

 

Apple Telefonları yavaşlattı mı? hakkındaki yazımı okumak ister misin?