Yazılar

TurkNet İnternet Kullanılır Mı?

Kullandığım ürünleri ve hizmetleri en az 1 ay (bu genellikle daha fazla oluyor) kullandıktan sonra deneyimlerimi sizler ile paylaşmaktan kaçınmıyorum. Bu sefer konumuz Kablolu internet. TurkNet adında bir firmanın sosyal medyada yaptığı güzel reklamları görerek bir de bunu deneyeyim dediğim ve satın aldığım hizmet hakkında detaylı bilgilere ulaşacağınız bir yazı olacak.

 

Hizmeti aldığım evin alt yapısı ne durumda?

Alt yapı olarak biraz eski bir mahallede oturuyorum bulunduğum şehrin en eski mahallelerinden.(Çorum-Buharaevler) Burada TurkNet’in Yapa alt yapısı yok bu yüzden TurkTelekom’un alt yapısı üzerinden internete çıkıyorum. Bu altyapı ile iki büyük firmanın Turkcell Superonline ve TurkTelekom gibi firmaların hizmetlerini aldım ve TT yi bir SP yi üç yıl kullandım. TurkNet firmasında yaşadığım kopma sorununu Superonline’da yaşmadım. Olay burada başlıyor zaten 🙂

 

Fiyatlandırma ve Kurulum Nasıl?

Firmayı aradığım gün benden evrakları kargo ile göndermemi istediler bende evden çıkarak kargoya giderken TurkTelekom saha ekibi beni arayarak evime internet bağlamak için geldiklerini ve binadaki hangi porttan internet almak istediğimi sordular. Çünkü evimde hali hazırda Superonline internet var. Bende SP yi boşa çıkarın TurkNet’i bağlayın dedim ve dediğimi yaptılar gittiler. Bende evrak işlerini halledip kargoladım. Cuma günü kargoladım salı günü internetim açıldı yani iki iş günü içerisinde diyebiliriz. İnterneti gelip sadece binadaki kutuya kadar bağladıkları için benden ilk faturada 47,81 TL
Kurulum ücreti aldılar. Kurulum ücreti her firmada var diye biliyorum ancak eve kadar gelip modemi takıp her şeyi hallettikten sonra evraklar imzalanarak kullanmaya başlıyoruz. TurkNet’de ise yollanan belgeleri yazıcıdan çıkartıp imzalayıp kmlik fotokopisini çekip kargoya gidiyorsunuz ve kargonun gitmesini bekliyorsunuz. Artı olarak kurulumu kendiniz yapıp çalışmaması durumunda bir ton işlem ile uğraşmak zorunda kalıyorsunuz. Bu detay “Destek Nasıl?” bölümünde.

Destek Nasıl?

TurkNet’in en büyük sıkıntısının Destek olduğunu düşünüyorum. Sektör ne olursa olsun bir ürünün veya hizmetin satış sonrası Desteği o ürünün kalitesinide büyük ölçüde etkiler. TurkNetin ise destek konusunda çok zayıf olduğunu düşünüyorum. TurkNet’i telefon ile arayarak destek almanız mümkün değil Kullanıcı panelinden destek talebi oluşturacaksınız onlar size dönüş yapacak böyle bir sistemleri var ve Dünya’nın en saçma destek sistemi. Telefonunuzda İnternet hakkınız kalmadı ve evdeki internetin koptuğunu düşünün bu TurkNet’e internetinizide sorun olduğunu nasıl bildireceksiniz? İmkanı yok arasanız bile buradan destek vermiyoruz sadece satış hattı diyorlar. Deneyimime göre destek işi banada en başta olsun fark etmez tadında idi ancak internette sorun olunca insan anlıyor. Telefon ile desteği olmayan bir yerden hizmet almamak gerekiyormuş.

Bir diğer değerlendirme yazım olan “Turkcell Lifecell İşe Yarar Mı?” paylaşımımı okumak ister misiniz?

9 yorum

 1. Mesut

  Asla memnun olmadım. Müşteri hizmetleri tembel,altyapı gelecek dedi gelmedi, hızıda yükseltmediler. İlk ay bedavada neden fatura kesti. 4 ay kaldı akn kalkmaya az dişinizi sıkın. Kota kaldırmakla müesseseye adam çekilmez.

  Cevapla
 2. Halil ibrahim KALKAN

  Ben de Türknet kullanıyorum. Destek yazdıktan sonra zaten gereken yapılıyor. TT 4 yıl kullandım. Telefon açıyoruz talebiniz alındı deyip SMS den sonra anında hizmet düzeliyor mu hayır.

  İnternet sağlayıcısı destek ile zaten yazılanları anında çözdükten sonra bence telefonla görüşme yerine yazmak daha mantıklı geliyor bana.

  Cevapla
 3. Furkan Özkaya

  Ben TTNET HiperNET kullanıyorum, 50 Download / 4 Upload var. Fena değil ancak yurt dışına göre çok yavaş.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.