Yazılar

Piyasa Değerlendirmesi: Sadelik Kazanır

Merhaba Değerli Cyerol Okurları,

Piyasa eskisi kadar canlı değil ve daha az içerik çıkıyor bundan 1-2 yıl önce ortamımız çok güzeldi herkes birbirine yardım edip eksiklerini tamamlamasına yardım ederdi ancak artık herkesi bir ego sarmış durumda ve bildiklerini sadece kendisi biliyormuş gibi saklama hissi içerisindeler. Daha 8-9 aylık sitesi olanlar bile piyasaya kafa tutuyorum deme hakkını kazanmış durumda. Bu tür yeni webmastercikler hep vardı ve yok oldular.

Genellemeyi bitirdiğimize göre şimdi Sitelerdeki boş vermişliğe gelelim.

Tasarımlarda çok fazla içeriğe yer veriyorlar kendi gözüne güzel gözüken başkasının gözünde de güzel gözükecek sanıyorlar bir yazının altına sağına soluna üstüne bolca önerilen yazı koyuyorlar amaçları kullanıcıyı sitede tutmak ama düşünme yetisini yitiren bu kişiler bir şeyi unutuyorlar “SEO” bir yazının her tarafına sen önerilen yazıyı koyarsan google bot o yazıdan 7-8 dahili link verir ve çoğu zaman yazılar birbirinden bağımsız olduğu için “SEO” açısından siteyi geriye çekiyor ve siteyi çöplüğe çeviriyor, Ama gel gelelim ki arkadaşlar sitenin başlığına SEO yazmayı unutmuyor çünkü onlar gerçek bir siyocu 😉

Reklam yerleşimi olarak ise katliam ekipleri iş başında ne kadar çok reklam o kadar para “bana para veğ” diye diye adsensenin peşinde geziyorlar. Sidebar içerik önerme veya sitenin özelliklerinin olduğu bölüm değil reklam havuzu haline gelmiş dizilimleri ise şu (Reklam- arama kutusu- Reklam -Reklam) sırayla en üstten ilk 4 bileşende 3 tane reklam var ovv gerçek bir blogger iyi kazanıyor galiba 😀 ha bir de şu var şöyle düşünüyorlar “dur arkadaşlarıma atıyım yorum yapsınlar böylece popüler biri olurum herkes beni tanır” he canım oldu biz de öyle tanındık ya zaten 😀  Hadi beni veya yaşıtlarımı takmıyorsun bari Fundalina nasıl yapıyor bu işi biraz Feyz Al Kara Cahil. Şunu da unutmayalım ki Sadelik Kazanır çünkü insanlar ne olursa olsun sadeliği sever sadelikten yana olun.

 

3 yorum

  1. Gökberk

    1 yorum 5 tl kardeşim tanınmak isteyenler ulaşsın 😀
    Güzel bir yazı ellerine düşüncene sağlık.
    Bloggerberk – Sadelik Kazanır ahahahahah

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.