Yazılar

İnsanlara Bakış Açım Değişti

Merhaba, bu yazıyı tüm insanlara armağan ediyorum çünkü her insan istemeyerek de olsa kötüdür!!!

İnsanların kullanacakları şeyleri üretmek ve onlara faydalı olacak hizmetler sunmak beni aptalmış gibi hissettiriyor insanlar kullandıkları şeyleri anlamamak ve kötülemek için var gibiler aslında insanlar derken Türkiye de yaşayan toplum için söylüyorum bunu yurt dışı deneyimim olmadı bizim kadar birbirinin kötülüğünü isteyen arkasından vuran ve kullandığı şeylerin ne işe yaradığını ve nasıl kullanılacağını bilmeden kötülemek ve aşağılıkça küfür etmek sizce bu toplumun nasıl rezil bi toplum olduğunu göstermez mi?

 

Sebepleri?

Kendi deneyimlerime göre aslında bu bir gerçek toplumca okumayı hiç sevmiyoruz ve üşengeçlikte üstümüze yok. Kitap okumayı sadece kelime haznesini geliştirme olarak gören bir toplumuz ama gerçek ise kitap okuma hayata bakış açınızı düşüncelerinizi ve en önemlisi beyninizin çalışmasını sağlar ve toplumca beynimiz sadece kısa yoldan işleri yapmaya tek tuşla hallolsun havasında takılmaya yarıyor. Genetik galiba toplumumuzun bir sıkıntısı olsa gerek ve bu gidişle bunun çaresi yok gibi kullanacağı şeylerin kullanım kılavuzunu bi kenara atıp “Ne gerek var deneyerek Öğreniriz” dediğimiz bir çok aleti kullanamayıp her yerde o firmayı kötülemek ve mallarının satılmasını engellemek ile  sonuçlanmıyor mu?

 

Beni Kızdıran Neydi?

Yaptığım bir uygulamayı Android platformunda yayımladım ve yüksek çoğunlukta iyi geri dönüş aldım ancak uygulamanın açıklamasını okumadan indirip ne işe yaradığını bilmeden adına yarım yamalak bakıp indirip daha sonra da en düşük oyu verip uygulamanın işe yaramadığını ve indirememeleri gerektiğini belirten kişiler o yazıyı o okumamaya odaklı beyinleri ile klavyeyi nasıl kullandıklarını merak ediyorum açıkçası. Daha sonra bunu sosyal profilimde paylaşarak bildirdiğimde sevdiğim bir abiden şu yorumu aldım “anlayacakları ne bir görsel ne bir video var mağaza girişinde” ekran görüntüleri kısmına 3 adet farklı görsel koydum ve video tanıtım gerektirecek bir uygulama değil Store nin koyduğu Açıklama kısmı kimin umrunda ki? orayı kim okur Enes Abi de anlamıştı toplumun sorununu OKUMUYORLAR ne işe yaradığını bilmeden yüzlerce şey kullanıp öğrenmemeye direttikçe tökezliyorlar okumaya başladığımız zaman saygı değer bir toplum olup o zamana yükseleceğiz. Ama ömrüm yeter mi bilmem ama o zamana kadar Ben İnsanları SEVMEYECEĞİM.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir