Yazılar

Dizi Önerisi – Orphan Black

Eskisi gibi olmasa da blog yazıları yazmaya çalışıyorum ve konu bulmakta zorlanıyorum konu ararken boş verip yeni diziler veya izlediğim dizilerin kalan bölümlerini izliyorum yine aynı döngüye girecek iken aklıma izlediğim Yabancı dizileri siz okurlarımın da izlemesini istedim.

Girişi Yaptığımıza göre şimdiye kadar izlediğim bölümlerden yola çıkarak kendimce sağlam şekilde derinlemesine Orphan Black Konusuna giriş yapacağız. İlk olarak Bilim-Kurgu dizilerinin arasında en iyiler arasında kesinlikle yer alır ve ben bu dizinin gerçekle bağlantılı olduğunu düşünüyorum ama biraz fazla kurgusal yanı olduğu için dizinin İnternet çağında bu iş zor gibi. Dizinin Tanıtım sayfasına ilk girdiğimde 4-5 tane karakter de bir aktörün resmi var yanlışlık olduğunu gördüm ve ilk bölüme girdim izlemeye başladım ilk dakika her şey normal sonra bir anda ikinci karakter belirince nedense ürperdim ve alta aldım diziyi ve bana diziyi öneren Rabia ya dedim bu dizi hayırdır diye nedense bu tip şeylerden az birazcık korkuyorum. Sonra Rabia az biraz olayı açıkladı ve devam ettim sonra aynı tip çoğalmaya başlayınca alıştım ama her izlediğimde ürpermiyor değilim Neoevrim ile klonlamanın savaşı gibi birşey her sezon kişiler hakkındaki fikirleriniz değişiyor ve kesinikle garantisini veriyorum her bölüm sonrası diziyi baştan düşünüp sorguluyorsunuz ilk bölüm ile 4. sezonun bölümlerini bağdaştırıyorsunuz bence Bilim Kurgu ya ilgisi olan hatta olmayan Herkes izlemeli şuan 5. Sezon onaylandı ve yakın tarihte yayına girecek.

orphan black
orphan black

Daha Fazla Diziyi açıklamak iyi olabilirdi ancak Çok fazla Spoiler verebilirim her elime spoiler resmen o yüzden çok talep olursa 2. Bölümünü yazabilirim.

Bu Arada Yabancı Dizilerin Son Bölümleri çıkmış mı diye site site gezmeye son veren Android uygulamamızı İndirerek destek olabilirsin.:

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir