Yazılar

Hangi Programları Kullanıyorum?

Günümün büyük bir bölümünü bilgisayar başında geçirdiğim için bilgisayarda birçok işlem yapıyor ve bu işlemleri kolaylaştırmak için birçok program kullanıyorum. Bu yazımda ise benim kullanımını yararlı bulduğum ve kullanımı kolay olan Programlardan bahsedeceğim.

Grafik

İlk olarak grafik programları ile başlayalım. Sitem için ve diğer yönettiğim siteler için her zaman aktif kullandığım programlar şunlardır.

-Photoshop CS6

Genelde kullanım yavaşlığından dolayı tercih etmiyorum ancak psd ve türevleri için gerekli oluyor yani mecburiyetten kullanıyorum sonuçta grafik tasarımcı değilim.

-Paint .NET

Aktif olarak kullandığım programdır kesinlikle öneriyorum hızlı ve basit ancak biraz kurcalayıp özelliklerini keşfetmeniz gerekiyor. Keşif bittikten sonra eminim Resim düzenleme vs. işlerinde vazgeçilmeziniz olacak.

-LightShot

Hızlı ekran görüntüsü alma ve anında düzenleyerek ister upload ister kaydetmenizi sağlayacak on numara beş yıldız program.

-Camtasia Studio 

Ekran videosu çekmede ve videoları düzenlemede favorim özellikleri çok iyi ve hızlı çalışan bir program.

 

Tarayıcı

Bilgisayar onsuz bir hiç. Format atan herkes ilk tarayıcıyı kurar ve programları indirmeye başlar işte Bilgisayarın Mihenk Taşı Tarayıcılardır.

-Google Chrome

Google’nin kesinlikle en büyük yapıtlarından biridir interneti bu kadar rahat ve hızlı kullanmamızı sağlayan tarayıcı diyebilirim. Şuan birçok tarayıcı alt yapısında Chromium taşır bu tarayıcı harika dostum dedirtir insana.

-Microsoft EDGE

Bilgisayarımı nadir kullanan acele işi olan aile üyelerim için kullandığım bir tarayıcı explorer’e göre çok gelişmiş ancak bi chrome edemeyen Microsoft’un en başarısız olduğu alan.

 

Kod Düzenleme & Sanal Sunucu

-Notepad++

Dünyada kodlama yapan kişilerin aktif şekilde kullandığı bu işin en iyilerinden olan program. Eskiden çok işime yarıyordu artık daha gelişmiş program keşfettiğim için fazla kullanmıyorum.

-Sublime Text

Aktif kullandığım program değildir ancak bazı kod, tasarım uygulamalarının eklentilerini içinde barındırıyor mecburiyetten kullanıyorum.

-Microsoft WebMatrix

Bilgisayarımda localhost oluşturmamı ve birçok cms sistemini tek tık ile kurmamı sağlayan şahane program  içerisinde hem gelişmiş kod editörü ve sunucusu barınmakta kullanımı basit ve ücretsiz olan bu program Microsoft hayranlığımı iyice arttırıyor.

 

Diğer (Karışık)

Bu alt başlık altında ise tek tek başlık açmayıp bi arada hepsini yazmam gereken programları belirteceğim.

 

-Everything 

Windows’un arama bölümünün yavaşlığı nedeniyle kullanıyorum bu programı aradığımı şeyi bilgisayarda saniyeler içinde buluyor çok hızlı ve stabil çalışan bir program.

-Windows Posta

Sadece Outlook değil içerisine Gmail ve web sitelerimin mail adreslerini ekleyebildiğim kullanımı kolay ve hızlı olan mail uygulaması normalde her maile ayrı ayrı girip bakıyordum bunda ise hepsi bir arada güncel şekilde duruyor ve kolay mail gönderme imkanı sunuyor.

-FileZilla

Klasikleşmiş her format attığımda kurduğum ilk programlardan siteleri kaydederek bana büyük kolaylık sağlayan şahane hızlı bir program.

-Spotify 

İsmini okuyabildiğim ancak yazılışını bir türlü aklımda tutamadığım güzel bir müzik dinleme servisi. Sanırsam bu uygulama’da Chromium altyapısını kullanıyor.

-BlueStack

Telefonla uğraşmamak için kurduğum bi uygulama fazla ram yese de gayet güzel ve iyi çalışıyor eskiden bu kadar iyi değildi ancak şuan çok iyi şekilde çalışıyor.

-OneDriver

Windows bilgisayarlarda hazır gelse de birçok kişi kullanmıyor ben ise çok fazla kullanıyorum hatta verdiği alanı doldurdum sayılır çok güzel ve güvenli uygulama kesinlikle tavsiye ederim.

-Alpemix

Teamviewer’in ücretsiz  versiyonu olarak görev yapan bu şahane uygulama teamviewer gibi kaliteli ve ücretsiz kesinlikle öneriyorum.

 

4 yorum

  1. KadirKC

    format sonrası programlar listesi gibi olmuş, güzel yazı ancak windows posta gereksiz bence.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir