Yazılar

Ben Olmak

Garip bir başlık ama birinci ağızdan Can YİĞİTEROL olmanın nasıl bir şey olduğunu anlatmaya çalışacağım.

 

Aslında tüm her şeyimi kendim inşa ettim kendimin inşa etmemden şikayetçi miyim bazen. Bazı konularda şikayetçi değilim ama bazı konularda o kadar şikayetçiyim ki karakterimden kendimi kontrol etmem oldukça zorlaşıyor. Bu yazıyı yazarken yıl olarak 22 yaşımdayım belki önümdeki yaşlarda fikirlerim değişebilir şimdiye kadar hiç değişmedi ama ümit işte.

Başarı

Çocukluğumdan bu yana benim için en önemli olan konudan giriş yapalım. “Başarılı olmak”  kesinlikle başarılı olmak için çocukluğumdan bu yana çok çabaladım. Oldun mu derseniz bence oldum kendimi İnternet alanında geliştirdim bi ara durdum 20-21 yaşlarında tüm birikimimi çöpe attım(bu konuya devamında değineceğim) ama kendimi bazı destekler ile yeniden dirilttim böyle çok iyi oldu. Başarılı olmak için en önemli olan şeyin yanındaki kişi olduğunu daha yeni anladım. Bence kimse tek başına başarılı olamaz bende ise yanındaki kişi arkadaş felan değil kesinlikle başarılı olmam ve bunu kesintisiz devam ettirmem için en önemli kişi yanımdaki kadın olduğunu anladım. Sadece kendim başarılı olmak istemiyorum böylesi çok bencilce olur çevremdeki herkese elimden geldiğince tüm imkanları kullanırım. Başarılı olmasını istediğim kişi yanımdaki kadın ise elimden gelmeyen alanda bile çözüm üretirim. Açık konuşmak gerekirse 2020 yılına kadar başarılı olması için kime ne yardım ettiysem hep tam tersi tepki gördüm. Artık yardım sever olmak istemiyor gibiyim kimseye yardım edesim yok.

İkinci konu “Güç”

her zaman işimde güç elde etmeye çalıştım bence elde ettim çoğu işe ve yere gücüm yeter nadir durumlar dışında pek bi sınırım yok ama açık olmak gerekirse bu güç bazen beni yoruyor ve zehirliyor. Bi kez güçlenince hep öyle olmak zorunda kalıyorsun bu çok yıpratıyor. Güç zehirlenmesi ise daha berbat kendi alanımda her işi yapabileceğimi düşündürüyor her işe yetişmeye çalışıyorum ve bunu başardığım söylenebilir eğer işimde bir ihtiyaç varsa ve ben o konuda bilgi sahibi değilsem güçlü kalmak için o kadar işin arasında o konuyu araştırır ihtiyacı gideririm. Bunu böyle deyince güzel bir şey gibi durdu ama çok yoruyor gelen taleplere güçlü kalmak için hayır diyemiyorum. Bu durumdan yarı zamanlı şikayetçiyim beni güçlü kılıyor ama yoruyorda.

Beni yok eden “Duygusallık”

Beni her alanda yok eden duygusallık baş düşmanım galiba. Bana şimdiye kadar hep zarar verdi beni zayıflatan şey bu olsa da bazı insanlar için iyi ki duygusalım diyebiliyorum galiba beni ayakta tutan şey bu. Her konuda duygusal düşünüyorum yarı zamanlı aklım yarı zamanlı ise duygularım ile hareket ediyorum. Duygularım ile hareket ettiğimde şimdiye kadar bir kez mutlu olabildim oda 21 yaşımın sonlarında oldu bunca sene hep zararını gördüm ama şu an duygusallığın bana verdiği zarar bile buna değer diyorum. Beni var edecekte yok edecekte duygusallığımın karşısındaki kişi kesinlikle. Şimdiye kadar gördüğüm zararlara bakınca ne salakmışım diyorum ama nasıl olduysa ilk defa duygularıma göre hareket ettiğim bir ilişki sayesinde daha fazla güçlendim hem zarar görmedim hem de beni çok güçlendirdi. Kendimi hiç bu kadar güçlü hissetmemiştim.

Duygusallığımı akla dönüştürmek için destekçiye ihtiyacım olduğu kesin. Bunu ise her türlü güvendiğim bir abime borçluyum iş, hayat ve duygusal konularımda bana yardımcı olan bir kahramanım var onunla duygusal hareket ettiğim konuları konuşunca kişiliğimin akıl kısmı devreye giriyor ne dese dediği oluyor onun için aklımda şöyle bir cümle var “böyle diyorsa vardır bi bildiği, beni yanlışa düşürmez” hiçte düşürmedi. Beni desteklemese ne yapardım bilmiyorum.

Duygularım ile hareket ettiğim bir insana çevremden yapılan bir yanlışa ise tepkim çok büyük oluyor, şimdiye kadar bir kez böyle bir tepki verdim ama hiç pişman değilim yine olsa yine aynısını yaparım her şey duygularım ile hareket ettiğim ve bana güç katan kişi için değer.

 

Beni güçlendiren şey

Beni güçlendiren şey kesinlikle yanımdaki kadın kişiliğimde güç var doğru ama o gücü destekleyecek şeyin yanımdaki kadın olduğunu daha yeni anladım. Bunu yeni anlamamda benim bir suçum yok yanımda ilk defa çok güçlü bir kadın oldu. Bırak çok güçlüyü, güçlü kadın bile olmamış yanımda hiç. Kendi gücümü ise bu sayede fark ettim iş alanında ve kendimi geliştirme konusunda hiç bu kadar güçlü hareket etmemişim bunca yıl biriktirdiğim şeyi galiba böyle devam ederse bir yılda sıfırdan inşa edebilirim.

Sadakat

En sevdiğim özelliğim galiba bu çünkü sadakat hayattaki yapı taşım. Çalıştığım firmaya sadakat beslemekten çok memnunum ama bununda biraz firma ile alakası var ben sadakatimden dolayı tüm yeteneklerimi firma için kullanıyorum biliyorum ki firma ne kadar büyürse ben o kadar büyürüm, ben ne kadar büyürsem firma o kadar büyür. Tabi çalıştığım firmanın etkeni sadakat konusunda büyük etkene sahip yaptığım işin karşılığını alıyorsam daha fazla sadakat duyuyorum ama mesele para değil yine güç, bana güç katan firmaya sadakatim sonsuzdur.

Ve ilişkilerdeki SADAKAT

Duygusallığımdan ve kişiliğimden dolayı ilişkilerde çok sadık birisiyim diyebilirim. Yakın bi arkadaşımın dediğine göre sadakatimin bir paranoyaklık seviyesinde olduğunu söyleyebilirim. Yani x kişi ile isem ve x kişi ile aram hafif bozukken normal arkadaşım dahi olsa y kişi ile konuşmam beni çok kötü hissettiriyor.

 

Can YİĞİTEROL’un en sevdiği şarkılar ise şunlar

Sırasız liste

  • Sansar Salvo – Şimdi Şans (en sevdiğim sözü ise “Beni durduramazlar farkındasın”)
  • Evdeki saat – Uzunlar v1 (sen ben bi’kaç kişi)
  • Biey – Yarınlar Yok
  • Sokrat ST – Proletarya
  • Sagopa K – Saklama Bulurlar
  • Maw – yokSUN (spotify link)

 

Unutmadan Bu özel listemi takip etmeyi unutmayın: https://open.spotify.com/playlist/0nYez6Y4YaM29KPCH1snMw

2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.