Yazılar

kisiselbloglar.com Projemiz İçin Start Verdik!

Uzun zaman önce Kişisel Bloglar adındaki projemizi duyurmuştuk. İş ve okul gibi nedenlerden dolayı doğruyu söylemek gerekirse projeyi askıya almıştık. Gün geçtikçe bu projeyi hayata geçirmemiz gerektiğini daha net şekilde anlar hale geldiğimizde doğrudur. Şimdi proje detaylarına geçelim…

Projenin Amacı Nedir?

Gerçek kişisel blogların arama motorlarında alt sayfalarda bulunmasına tepki olarak çıkardığımız bir proje. Kişisel Blog işi bir günlük gibi düşünülmeli ve kişisel blog sahibinin hayatı, hobileri ve düşüncelerinden öteye gitmemelidir. Ancak “Kişisel Blog” kelimesinin reklam getirisine göz dikmiş olan bazı süper zeka site sahipleri para kazanacağız diye kişisel blog kültürünün içine etmiş bulunuyorlar. Gerçek kişisel blogları bu gibi insanlardan ayırt edebilmek için bir Kişisel Blog dizini oluşturuyoruz.

Proje Nasıl İşleyecek?

Sistemin içerisinde yazı düzeninden sosyal medya hesaplarına kadar kontrol yapılacak. Ancak altın kuralımız içeriğin “Kişisel Blog” ile alakası olup olmadığıdır. Amacımız temiz kişisel blogları listelemek olduğu için arama motorlarına oynayan içerikleri hit çekmek amaçlı site sahiplerini sistemde barındırmayacağız.

Desteklerinizi Bekliyoruz

Tasarımından kodlamasına tamamen kendimiz yapacağımız için önemli bir zaman ayıracağız bu proje için. Bizim için açıkçası zaman demek para demek. Bu projemiz için sizlerden maddi manevi desteklerinizi bekliyoruz.

Maddi Destek için kahve ısmarlayabilirsiniz:  Buy Me A Coffee

Manevi destek için ise bu yazıyı paylaşmaktan lütfen çekinmeyin ne kadar kalabalık olursak o kadar başarılı bir sonuç alırız.

Proje Sitesi: Kişisel Bloglar

8 yorum

 1. Kahin Martinez

  kişisel blog konusu bence baya bir önemli ülke genelinde blog yazma veya okuma konusunda bir eksiklik olduğunu düşünüyorum

  Cevapla
 2. Çıplak Yazar

  Ben artık cidden sıkıldım bu muhabbetlerden.

  Zaman zaman Google dan trafik getirecek yazılar yazdım evet. Ama sonrasında kendimle çelişkiye düştüm.

  Yani kişisel blog olmanın dışına çıkıyormuşum gibi hissettim.

  Sonunda her şeyi akışına bıraktım.

  Seo, hit, reklam, yorum, popülerlik, para kazanma her şeye boş verdim.

  Kısmen edebiyat blogu olduğum için para kazanamam da aslında bir bakıma normal.

  Ne olsa edebiyat karın doyurmaz, çay içirir.

  Selametle.

  Cevapla
  • Can YİĞİTEROL

   Bizim amacımız sizin gibi kaliteli bloglara(şuan ki hali) destek olmak ve para kazandırmak. Projenin gecikmesinin sebebi gün geçtikçe detaylandırıyoruz. Açıldığımızda büyük bir iş olacak emin olabilirsiniz.

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.