Yaz tatilinden bu yana her gün dershaneye gidip sabah akşam yattığım dönemin “dönem sonu” yazısı ile karşınızdayım.

Daha bu gün fark ettiğim bir konudan giriş yapıyorum YGS sürecinde tatil gününüz yok.   Bildiğiniz cumartesi pazar günleri bile ders ve sınavlarla uğraştım belli bi yerden sonra iyice sıkıldım ve ders çalışmayı ve dershaneyi saldım üstüne bir de başka sorunlar eklenince benim beyin iptal konumuna geldi bir gün de bunu dışa vurdum.   Neyse ki o günleri atlatarak bu güne yani ilk cumartesi tatilime geldik.

Dediğim gibi dershaneyi pek takmadım aslında hiç sadece sevdiğim sözel derslerde dinledim dersi sayısal derslerde ise kitap okudum veya Instagramda takılarak ayda 10GB gibi bir data bitirdim. Açıkca söylemek gerekirse dershaneye gitme amacım pekte ders değildi. Dershaneden hocaların uyarılarına rağmen evde test yüzü açmadım bir kez denedim baktım uykum geliyor kaldırdım kitapları ve bilgisayarımı açtım ? vücut alışmamış bir kere ben ne yapayım. ?

Sınava son 1-2 hafta kala pişman olmadım değil şuan da pişmanım yani zaman çok hızlı geçiyor ve o zamanlarda en azından dershanede ders çalışsaydım sınavdan beklentim yüksek olabilirdi. Ama pişmanlığım yanlış anlaşılmasın sadece zamanı kullanamadığım için yani bunun sonuçlarından pişman değilim işimin olması ve yeteneklerimin verdiği öz güven ile sınavın sonucunu bile merak etmiyorum desem yeridir. Ailemin yaptığım işlerden haberdar olması ile seçimi bana bırakıp ister oku ister çalış seçeneklerini sundular ve okumam için fazlasıyla desteklendim ve sınav bitti şimdi ise iş kurmam için destekleniyorum yani ailem sayesinde bu süreci 2-0 önde bitiriyorum diyebilirim.

Ve YGS ile ilgili sorularınızı alabilirim cevaplamaktan mutluluk duyacağım ??