Yazılar

Galiba YGS girdi

Yaz tatilinden bu yana her gün dershaneye gidip sabah akşam yattığım dönemin “dönem sonu” yazısı ile karşınızdayım.

Daha bu gün fark ettiğim bir konudan giriş yapıyorum YGS sürecinde tatil gününüz yok.   Bildiğiniz cumartesi pazar günleri bile ders ve sınavlarla uğraştım belli bi yerden sonra iyice sıkıldım ve ders çalışmayı ve dershaneyi saldım üstüne bir de başka sorunlar eklenince benim beyin iptal konumuna geldi bir gün de bunu dışa vurdum.   Neyse ki o günleri atlatarak bu güne yani ilk cumartesi tatilime geldik.

Dediğim gibi dershaneyi pek takmadım aslında hiç sadece sevdiğim sözel derslerde dinledim dersi sayısal derslerde ise kitap okudum veya Instagramda takılarak ayda 10GB gibi bir data bitirdim. Açıkca söylemek gerekirse dershaneye gitme amacım pekte ders değildi. Dershaneden hocaların uyarılarına rağmen evde test yüzü açmadım bir kez denedim baktım uykum geliyor kaldırdım kitapları ve bilgisayarımı açtım ? vücut alışmamış bir kere ben ne yapayım. ?

Sınava son 1-2 hafta kala pişman olmadım değil şuan da pişmanım yani zaman çok hızlı geçiyor ve o zamanlarda en azından dershanede ders çalışsaydım sınavdan beklentim yüksek olabilirdi. Ama pişmanlığım yanlış anlaşılmasın sadece zamanı kullanamadığım için yani bunun sonuçlarından pişman değilim işimin olması ve yeteneklerimin verdiği öz güven ile sınavın sonucunu bile merak etmiyorum desem yeridir. Ailemin yaptığım işlerden haberdar olması ile seçimi bana bırakıp ister oku ister çalış seçeneklerini sundular ve okumam için fazlasıyla desteklendim ve sınav bitti şimdi ise iş kurmam için destekleniyorum yani ailem sayesinde bu süreci 2-0 önde bitiriyorum diyebilirim.

Ve YGS ile ilgili sorularınızı alabilirim cevaplamaktan mutluluk duyacağım ??

 

4 yorum

 1. Mert

  Üniversite okumak iyi hoş ama cidden senin için iş öncelikli gelmeli, üniversiteyi istediğin yaşta okuyabilirsin 🙂 Bizim sınıfta 29 yaşında üniversite okuyan adam var.

  Cevapla
 2. ilker

  HER YIL ORTALAMA 1,5 MİLYON KİŞİYE ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ KONUSUNDA YARDIMCI OLAN BİRİ GÖZÜYLE Mİ YAZAYIM YOKSA SADECE YUKARIDAKİLERE GÖRE Mİ YAZAYIM BİLEMEDİM 🙂

  İKİSİNDEN DE BİRER CÜMLE OLSUN 🙂 SONUÇLAR AÇIKLANDIKTAN SONRA MİLLET DEMORALİZE OLUP BIRAKACAK, BIRAKMAMAYA ÇALIŞ.
  SÖZEL SAYESİNDE UÇUŞA GEÇMEYİ DÜŞÜNÜYORSAN YAZIM HATALARINA BİRAZ DAHA DİKKAT ET
  (BU ARADA YORUM TARAFINDAKİ KARAKTERLER VE KONTRAST ÇOK KÖTÜ UMARIM YANLIŞ YAZMIYORUMDUR 🙂 )

  Cevapla
  • Cyerol

   Caps Lock açık unutulmuş. ? Benimsediğim bir yazı stili var çalışırken noktalama işaretlerini kullanırım ancak blogumda hiç önemsemem bir çok blog yazarının yapmadığını emojileri kullanırım kendime has sanki arkadaşımla konuşurmuş gibi yazarım sebebi bu yorumunuz için çok teşekkür ederim ? (Yorum alanı düzeltildi.)

   Cevapla
 3. Yusa sili

  Pek kafaya takmamak gerekiyor bence tekrarı olan bir sınav sonuçta senin için hayırlısı neyse o olsun kardeşim :)) başarılar dilerim.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir