Yazılar

Düşüncelerim!

Merhaba, bu yazım sürekli güncel olacak ve karşılaştığım anlamsız durumları bu yazıda bir araya getireceğim. Dikkatimi çeken her konuda yorum yapabilirim ancak yorumlarımın doğru olduğu anlamına gelmez yanlışlarımı düzeltmeniz dileği ile. Yorumlarınızı bekliyorum.

 

 1. Twitter trendleri siyaset ve dizi ile kaplı bu bence gelişmemiş bir ülke olduğumuzun kanıtıdır. Not: gelişmek sadece maddiyat değildir kafalar değişmiyor ülkede.
 2. YouTube amaçsız bir yolculukta ve her şey gibi bunun da modası geçecektir.
 3. Seçim arabaları bence sıfır etki sağlıyor, bende ters etki yaptı sesleri rahatsız edici seviyede.
 4. Ülkemizde çokça bulunan bir fikir olan “o Müzik dinlenilmez” yargısı boş muhabbet için vardır.
 5. İnsanların “Hak” duygusunu kaybetmeleri ülkeye ve karşısındaki kişiye zararı çok fazladır. Her iş ederi kadar ve herkes hak ettiğini almalıdır.
 6. Siyasi düşüncelere karşı değilim ancak siyasi kuruluşlara ve kişilere eksilerini görmeyecek kadar bağlanmak çok mantıksız.
 7. İhracat yapabilecek bir ürün düşünmek yerine “1 $ kaç ₺” sorguları yaparak boş muhabbet için malzeme arayan insanlara anlam veremiyorum.
 8. Milli takımın teknik adamı başarı yakalayamadığı halde 2.5M € tazminat alması kadar boş bir durum yoktur galiba.
 9. Siyasilerin mitinglerde yapacaklarını anlatmak yerine birbirlerini eleştirmelerine anlam veremiyorum. Laf atarak değil hedeflerinle ez rakibini.
 10. İstanbul’da seçimler yenileniyor bu beni ilgilendirmiyor. Çünkü Çorum’da yaşıyorum peki neden Çorum’daki reklam panolarında adayların resimleri var? Şu seçimlere ayrılan bütçeler ile yazılıma yatırım yapılsa ülke rahata erecek.
 11. Nerede olduğunuz fark etmez. Hangi ülkede yaşarsanız yaşayın o ülkeyi geleceğe taşımak istiyorsanız yazılım’a yatırım yapmak zorundasınız. (Bkz: Hindistan yazılım ile geleceği inşaa ediyor. Ne kadar fakir bir ülke olduğunu bilmeyen yoktur, yazılım sayesinde gelişimlerini takip edebilirsiniz.)
 12. Ülkemizde onca Suriyeliye harcama yapılırken sağlık sigortası her vatandaş için ücretsiz olmaması akıl alır bir durum değil.
 13. Ülkemizde rakip olmak düşman olmak ile karıştırılıyor. Bir işte rakibiniz yok ise yerinizde sayarsınız. Rakiplerinizi imkan bulduğunuz yerde kötüleyeceğinize daha iyi olmaya çalışmanız gerekmektedir.

Devamlı güncellenecek…

5 yorum

 1. Kadir KILIÇ

  Ülkenin düşünce yapısı ve öğretim seviyesi yükselmeden 2. madde senin de dediğin gibi kısa vadede imkansız gibi 🙂

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.